سپید برد
سپید برد

درخت زنده کویینزلند

بیمارستان کودکان کویینزلند
شهربریزبین_استرالیا

این ساختمان مثلِ یک مجسمه زیبا با رنگ های روشن و سبز و بنفش در شهر بریزبین طراحی شده.
بیمارستان کودکان کوییزلند بسیار کاربردیِ و برخی از پیشرفته ترین امکانات تشخیصی ، مداخله ای و درمانی جهان را در خودش جای داده.همچنین شامل استراتژی های طراحیِ که تحقیقات نشون داده به طور مستقیم با سلامت و رفاه بیماران ارتباط داره. ویژگی هایی مثلِ راه یابی واضح ، ارتباط با خارج ، چشم اندازهای طبیعی و ایجاد محیطی سبز و پایدار برای بیماران و کارکنان.

جالبِ که بدونید کانسپت طراحی این بیمارستان بر اساس ایده “درخت زنده” است.
هنرهای دوبعدی و سه بعدی به طور گسترده در همه جای ساختمان برای ارتقاء رفاه بیماران و ایجاد حواس پرتی برای کودکان استفاده شده . گروهی از طوطی های رنگ روشن در فضای دهلیزی مرکزی زندگی می کنند و تصاویر پروانه ها ، سوسک ها و حشرات بر روی صفحات چوبی که در فضاهای عمومی بیمارستان قرار دارند چاپ می شند.

رنگهای مورد استفاده در بیرون و داخل ساختمان برگرفته از رنگهای منظره کوئینلند هست . رنگهای خنثی خاموش در منظره بیرونی کوئینزلند به همراه رنگهای متنوع و شورانگیز
پرندگان متفاوت ، پروانه های جنگل بارنی و گیاهان در ساختمون استفاده شده.

دسترسی به فضای سبز عنصر کلیدی طراحی در این بیمارستان هست. باغهای پشت بام ، دیوارهای سبز ، باغهای حیاط محصور و چشم انداز به پارکهای اطراف ، همگی بخشی از محیط درمانی بیمارستان را تشکیل میدند. سقف های سبز در سطوح بالا توسط بیماران ، خانواده ها و کارکنان برای تفریح استفاده می شَند و همچنین به عنوان بخشی از برنامه های توانبخشی بیمارستان به حساب میان .

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *